Ürün sepetenize eklendi.
  Sepetim
Sepetim
X
Sipariş Bilgileri
Siparişinizin problemsiz gerçekleşmesi için lütfen bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.
EN
Kampanyalı Ürünler
Ana Sayfa » Hakkımızda
Hakkımızda
Pelin Foto

L. PELİN ERGİN / TASARIMCI


1978 yılında Ankara’da doğdu. Çok küçük yaşlardan itibaren annesine ait moda evinde tasarımla iç içe uzun yıllar geçirdi.


Çocukluğundan itibaren, resme olan merakı, yeteneği ve dikkat çeken el becerileri, lise yıllarında kendi kıyafetlerini tasarlamasını, beraberinde ise takı ve aksesuar üzerine kendi koleksiyonunu oluşturmasını sağladı. 1995 yılında Ankara’da ve Antalya - Kemer’de tasarımlarını ilk kez daha büyük kitlelere sunma şansı buldu. 2000 yılında Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında aynı okulda Turizm İşletmeciliği üzerine Yüksek Lisans yaptı. İş hayatında, farklı otellerde İK ve Eğitim departmanı yöneticiliği yaptı. Bir taraftan ise kişiye özel tasarımlar yapmaya devam etti. 2013 yılında yeni markası “PELİN'S ATELIER”i kurdu. Aynı zamanda Kuyum İşletmeciliği ve Tasarımı konusunda (gümüş, bakır, pirinç, bronz işleme ve mine sanatı üzerine) eğitim aldı. Şimdilik deri, doğal taş, gümüş, bronz ve pirinç materyallerini kullanarak özellikle mine sanatı üzerine çalışmalar yaparak, kendi takı tasarımlarını el yapımı olarak üretiyor. 2017’de ise markasına kendi adını veren tasarımcı, “PELİN ERGİN” markası olarak ilerleyen zamanlarda ev aksesuarları, giyim gibi ürünleri de ürün portföyüne dahil ederek pek çok tasarım ürünü sizlerle buluşturmayı hedefliyor.


Takı alanında ise pek çok tasarımın olduğu gerçeğini bir tarafa koyarak, “Tarz Sahibi” takıların olmadığını düşünüyor ve bu alanda markalaşıyor. Kendisini modern, şık ve tarz sahibi tasarımlar yaratan bir tasarımcı olarak ifade eden L. Pelin ERGİN özgün ve kendine has yaratıcılığı ile sanatını beğeninize sunuyor.